Druhá série

15. července 2008 v 18:33 | Cinka |  Epizody
2.01 Judgement Call / Poslední soud
Policisté vyšetřují vraždu ženy soudce, která byla zastřelena ve chvíli, kdy vjela do své garáže. Jako vždy s případem pomáhá Donovi jeho bratr Charlie, protože se policisté musí probírat velkým množstvím případů, které soudce soudil a v nichž by mohla být odpověď, kdo se mu tímto hrozným způsobem chtěl pomstít. Charlie použije své matematické příručky a pomocí vzorců vytipuje několik podezřelých. I když se policisté zprvu zaměří na vietnamský gang, brzy zjistí, že vražda by mohla mít spojitost s jinou vraždou...

2.02 Better or Worse / V dobrém i zlém
Do klenotnictví vstoupí žena a předloží klenotníkovi fotku jeho spoutané ženy a dcery. Chce po něm, aby jí dal všechny diamanty, které má. Klenotník jí vyhoví, jenže muž z ochranky zpanikaří a vyděračku při odchodu zastřelí. Don se svým týmem tak musí vyšetřovat únos, ke kterému nemá žádné záchytné vodítko. Obrátí se tedy na Charlieho. Ten zjistí, že mrtvá žena byla učitelka z mateřské školky, dosud bez policejního záznamu, ale její bratr už několikrát trestaný byl. Policisté při jeho zatýkání zjistí, že se jedná o černého sázkaře, u nějž klenotník prosázel velké množství peněz.

2.03 Obsession / Posedlost
Do domu populární zpěvačky vnikne neznámý útočník. Ženě se naštěstí podaří zamknout se v jedné z místností a zavolat pomoc. Při vyšetřování policisté zjistí, že útoku předcházely výhružné anonymní dopisy. Charlie je analyzuje a zjistí, že je nepsala jedna osoba. Poznatek, že ten, kdo viděl původní výhružné dopisy, napsal i jejich další kopie, přivede policisty k osobě útočníka.

2.04 Calculated Risk / Vymyšlený risk
Přímo ve svém domě je zastřelena finanční manažerka velké energetické firmy. Don se svým týmem pochopí, že vražda se vztahuje k velké defraudaci, k níž v podniku došlo a která ho poslala do konkurzu. Právě proto požádá bratra Charlieho, aby mu mezi několika tisících podezřelými pomohl najít vraha. Charlie ale ví, že aby mohl správně zjistit, kdo ženu zabil, je třeba rekonstruovat způsob, jakým v podniku došlo k podvodu. A právě na konci této rekonstrukce je skutečný vrah.

2.05 Assassin / Nájemný vrah
Při razii u padělatele objeví policisté knížku plnou kódů. Don se opět obrátí na svého bratra, geniálního matematika Charlieho a ten přichází s informací, že se kódy týkají nájemné vraždy. Z výslechu padělatele policisté určí, že nájemný zabiják má zabít syna významného kolumbijského politika, který byl před lety ve své zemi zabit. Stopy vedou na kolumbijské velvyslanectví. Don se svými kolegy nastraží na vraha past.

2.06 Soft Target / Jednoduchý cíl
Při nácviku protiteroristického cvičení dojde ke skutečnému teroristickému útoku. Někdo ve voze metra vypustil nebezpečný plyn a cvičícím se udělá špatně. Nikomu se však nic vážného nestane, protože útočník použil silně naředěnou formu plynu. Don, který případ vyšetřuje, se obrátí na Charlieho se žádostí o pomoc. Charlieho výpočty a zajištěné stopy z místa činu ukazují na bývalé členy amerických speciálních jednotek z Iráku. Čin se jeví jako způsob, kterým tito lidé chtěli upozornit na nedostatečné zajištění civilní bezpečnosti. Jenže Charlie přichází s konečnými výpočty a také záznam z bezpečnostní kamery ukáže, že hlavním cílem nebyla ona cvičení, ale jejich šéf.

2.07 Convergence / Konvergence
Donův tým vyšetřuje přepadení v domech bohatých lidí. Útočníci se stávají drzejšími a neváhají ani zabít. Charlie pomocí svých výpočtů musí najít to, co oběti spojuje. Situaci mu komplikuje jeho úhlavní matematický nepřítel. Ale on brzy zjistí, že oběti spojují pojistky a mobilní telefony.

2.08 In Plain Sight / První pohled klame
Při policejním zásahu proti výrobcům drog dojde k výbuchu domku, ve kterém byla laboratoř. Agentka Megan velmi těžce nese, že k operaci dala pokyn. Při zásahu totiž na následky popálení zemřel policista a pachatel unikl tajnou chodbou. Policisté najdou ve vypáleném domě počítač, jehož obsahem jsou různé fotografie. Charlie je při prohlížení dokáže rozkódovat, výsledkem je dětská pornografie...

2.09 Toxin / Jed
Ve městě dochází k sérii záhadných manipulací s léky. Ve třech případech rozdílných léků jedné továrny pacienti skončí s komplikacemi v nemocnici. Když se pak v místních novinách objeví podivné prohlášení ohledně manipulace s léky, je muž, který na to tisk upozornil, nalezen mrtvý...

2.10 Bones of Contention / Spor o kosti
V místním muzeu dojde k vraždě mladé vědecké pracovnice. Policistům není jasné, proč byla žena zabita. Na místě činu se však najdou ženiny poznámky a jakési výpočty. Charlie z těchto výpočtů zjistí, že žena zkoumala velmi starou lidskou lebku. Z tohoto důvodu se policisté obracejí na místního indiánského náčelníka. Ten však jakékoli podobné akce a souvislosti s vraždou odmítá. Několik hodin na to jsou však policisté voláni do jeho domu. Kdosi z náčelníkovy pracovny ukradl záznamy s údaji o indiánských pohřebištích.

2.11 Scorched / Spáleniště
Žhář založí v autosalonu požár, při němž uhoří třicetiletý muž. Na místě činu je nalezena vizitka extrémní ekologické organizace. FBI však při vyšetřování zjišťuje, že požár je dílem někoho jiného. Podezřelým číslo jedna se stává student Jake, který se u některých ohňů vyskytoval. Charlie se mezitím pokouší z údajů požárního technika vypracovat pravděpodobný profil pachatele. Jenže z jeho výpočtů vyplyne, že pachatelé museli být dva. To už však Megan obrátila svou pozornost na Ethana, studenta a spolubydlícího Jaka. Právě on trpí pocitem méněcennosti a touží se vyrovnat svým starším spolužákům...

2.12 The OG / Řetězová reakce
Don a jeho tým jsou přivoláni k vraždě člena losangeleského gangu a vzápětí dostanou pokyn, že není vhodné, aby vyšlo najevo, že případ vyšetřuje FBI, neboť obětí je Anthon Rhimes, agent FBI, který pracoval v utajení. Tým prochází mapu teritorií místních gangů a místa, kde se v poslední době střílelo, a Charlie vypočítává, zda Rhimes byl součástí jakéhosi vzorce, či anomálií. Objevuje společné rysy, které spojují devět výstřelů za poslední dva roky a jsou zjevně činem jednoho vraha. Jak se zdá, cílem vraha je taková oběť, jejíž smrt způsobí největší touhu se pomstít. Zabiják musí dobře znát, jak funguje gang a ve dvou případech se prokázala střelba stejnou zbraní, která měla být již dávno v rámci amnestie na držení zbraní zlikvidována. Na základě místa, jistého komunitního centra, kde měla být tato zbraň zničena, je označeno za podezřelé deset lidí. A jméno jednoho z nich je téměř totožné se jménem jedné z obětí střelby...

2.13 Double Down / Dva dole
Na parkovišti kasina je nalezen mrtvý Yuri Chernov, který krátce před tím vyhrál dost peníze v kartách. FBI u něj nalezla velké množství sešitů s řadou výpočtů a jeho přítelkyně potvrdí, že Yuri byl gambler, který neustále vyhrával. Vyšetřovatelé dále u Yuriho objeví různé řidičské průkazy a falšované průkazy totožnosti, různé typy oblečení a barvy na vlasy. Charlie si v této souvislosti vzpomene na svou přednášku o šanci na výhru, kterou měl na univerzitě, kde Yuri studoval. Larry, který kdysi gamblerství také propadl, přichází s tím, že výpočty se týkají karetních her a počítají s tím, že se na hře podílejí alespoň tři hráči. Pátrání se rozbíhá mezi studenty a za nejvíce podezřelého policisté považují hráče, který vše řídí v pozadí. Na záznamu jsou pak identifikováni Jason Brewer a Ignacio Nadal. Podle všeho však nejde o práci studentů a Larry pojímá podezření, že do celé věci je zapleten jeho bývalý spolužák Leonard Philbrick.

2.14 Harvest / Úlovek
FBI dostává upozornění na podezřelou činnost v suterénu jednoho hotelu. Na místě nalézá plno krvavých prostěradel, spoustu ledu, baterii od auta a v rohu místnosti zraněnou mladou ženu. Zdá se, že asijská dívka byla obětí mučení, ale pak se ukáže, že se jedná o obchod s lidskými orgány. Dívka jim sdělí, že byly celkem čtyři a že každá měla dostat 1000 dolarů. Podle nalezených dat se Charlie snaží zjistit, kterému pacientovi jsou určeny orgány další dívky, který mezitím zmizela, a to se mu záhy podaří. Pacient však mlčí, nakonec to však nevydrží jeho dcera a prozradí vyšetřovatelům, kdy a kde má k operaci dojít.

2.15 Running Man / Běžící muž
Z univerzity, kde Charlie vyučuje, je odcizen syntetizátor DNA, který je schopen kromě řady pozitivních funkcí nakombinovat určitou nemoc a sloužit tak jako velmi nebezpečná biologická zbraň. Podle toho, jak se zloději v prostorách univerzity orientovali, je Don přesvědčen, že se muselo jednat o někoho místního. Jeho podezření směřuje k Ronovi. při dalším vyšetřování se ukáže, že skutečný Ron Allen zemřel a mladík, kterého všichni znají jako Rona, musí být někdo jiný.

2.16 Protest / Protest
Před náborovým střediskem americké armády exploduje bomba. Místem, způsobem provedení i zasílanými zprávami čin připomíná obdobný, ke kterému došlo v 70. letech a z něhož byl obviněn protiválečný aktivista Matthew Stirling, který krátce po obvinění zmizel. Přes analýzu složení bomby a údaje, kdo měl k materiálu přístup, FBI obviní doktorku Sarah Kempleovou, která se k činu ze 70. let okamžitě dozná. Odmítá však, že by měla něco společného s novou explozí.

2.17 Mind Games / Hra s myslí
Na základě zprávy jasnovidce Krafta jsou v lese nalezena těla tří mrtvých dívek, kolem nichž jsou rozloženy okultní předměty. Těla byla navíc neodborně otevřena. Stopy pneumatik dovedou detektivy k Victorovi Borregovi. Ten tvrdí, že se jedná o přistěhovalkyně bez papírů, kterým pomáhá. Další pátrání ukáže, že dívky ve svých tělech pašovaly drogy a ony okultní předměty měly pouze zmást vyšetřovatele. Je zřejmé, že na cestě do Ameriky jsou již další dvě dívky.

2.18 All's Fair / Všechno je fér
Iráckou právničku Saidu Kafaji, která v L.A. chystala dokument o právech žen v muslimských zemích, někdo přepadl a podřízl jí krk. Vyšetřování odhalí, že oběť ve chvíli vraždy telefonovala, a najde se i vražedná zbraň - nůž. Jedním z podezřelých je i ženin americký doprovod z Basry - Joseph Karnes. Ukáže se však, že je to Saidin manžel. Protože není muslim, nesměli o svém sňatku mluvit. Byl to také on, s kým Saida v době své vraždy telefonovala. Podle otisků bot, které vrah zanechal, je zřejmé, že Joseph nemá s vraždou nic společného, naopak se zdá, že se snaží vrahovi své ženy pomstít. FBI se podaří ho včas najít a ten vnese do celé záležitosti jasno.

2.19 Dark Matter / Temná hmota
V prostorách školy bylo během šesti minut zastřeleno osm lidí - sedm studentů a jedna učitelka. Dalších dvanáct dětí bylo zraněno. Střelci byli dva a jeden z nich zabil druhého poté, co si sundal masku. Byl to Paul Elins, vynikající student, který se zajímal především o matematiku a počítače. Další pátrání odhalí i druhého střelce Justina Price. Charlie dále využije školní identifikační systém, aby zmapoval trasy střelců a z analýzy mu jasně vyplyne, že musel existovat ještě třetí střelec...

2.20 Guns and Roses / Pistole a růže
Agentka Nikki Davisová je nalezena zastřelená, na první pohled se zdá, že spáchala sebevraždu. V jejím těle se však našla antidepresiva. Její manžel Richard, rovněž agent, se má právě vrátit z Texasu. Ukáže se však, že byl v Mexiku a cosi drahého tam kupoval. Richard prozradí, že Nikki měla rakovinu a on jí vozil léky, které dosud nebyly schváleny. Charlie se podle nahrávky s výstřelem snaží určit přesný čas smrti. Podle všeho se zdá, že ve chvíli, kdy byla Nikki Davisová zabita, byl v místnosti ještě někdo další.

2.21 Rampage / Přestřelka
Přímo v kanceláři FBI dojde ke střelbě. Alec Schane odzbrojí federálního agenta a postřelí tři lidi, jednoho z nich, McCalla, sexuálního devianta, smrtelně. Případ se zkomplikuje ve chvíli, kdy balistická zkouška potvrdí, že osudná rána ale vyšla ze zbraně Colbyho, jednoho z federálních agentů. Pomohla by analýza dráhy letu střely, ale Charlie, který byl střelbě přítomen, trpí depresí a nechce na místo činu znovu jít.

2.22 Backscatter / Zpět ke zdroji
Při krádeži informací z banky jsou díky Charlieho zabezpečovacímu systému přistiženi dva hackeři. Ve stejné chvíli Don, Charlie a otec přebírají doma večeři z restaurace, Donovy platební karty jsou však odmítnuty a v sms, kterou dostane, je vzkaz: "Máme tvoje peníze". Charlie se zpětně snaží vysledovat zloděje peněz. Mezitím jsou hackeři propuštěni na kauci, která byla zaplacena z Donovy karty. Zdá se však, že Charlieho systém přinesl první výsledky a tým se dostává do autodílny patřící jakýmsi Rusům. Poté následuje celá řada zvláštních událostí, Don si povšimne, že v bance chybí někteří zaměstnanci, na Charlieho přednášce se objeví dva Rusové, někdo byl za jejich nepřítomnosti u Eppsových v domě. Charliemu začíná docházet, že někdo způsobem odvádí pozornost od banky samotné.

2.23 Undercurrents / Spodní proudy
Dva surfaři naleznou na pobřeží čtyři mrtvá těla dívek Asiateky bez průkazu totožnosti. Pátou dívku, ještě živou, pak vytáhnou z vody přivolaní policisté. V hlubokém bezvědomí je dopravena do nemocnice. Vyšetřovatelé FBI zjistí, že tři mladší dívky, vykazující známky dehydratace, pocházejí zřejmě z Číny, zatímco starší dívka je původem z Ameriky. Povšimnou si rovněž jejího nezvyklého tetování na noze. Všechny pak vyděsí zpráva z pitvy, že u jedné z dívek se našly stopy ptačí chřipky...

2.24 Hot Shot / Předávkování
Před vlastním domem ve vlastním autě je nalezena bez známek zápasu mrtvá Carla Daniels. Její úmrtí je velmi připomíná smrt jiné dívky z doby před šesti týdny. Dívkám byl ústně podán diazepam a poté injekce s morfinem. Dívky se zřejmě neznaly, jedna z nich pracovala v obchodě, druhá v realitách. Charlie se snaží analyzovat jejich každodenní aktivity, nalézt, co měly společného a přes průsečík se dostat k jejich vrahovi. Zajímavé je zjištění, že vrah svou oběť po smrti ještě oblékl, jak dokazuje bota obutá na špatné noze. Ve chvíli, kdy je nalezena další dívka, je zřejmé, že vrah se svým počínáním jen tak neskončí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama