Třetí série

15. července 2008 v 18:59 | Cinka |  Epizody
3.01 Spree / Vražedná série 1
Policejní tým musí tentokrát chytit pár podivných násilnických vrahů: třicetiletou učitelku, milenku osmnáctiletého mladíka, se kterým loupí a především zabijí majitele obchodů v okolí L. A. Don chce po svém bratrovi Charliem, aby našel nějakou zákonitost, nebo vytvořil plán, jak vrahy chytit. Na základě Charlieho výpočtů se nakonec podaří mladíka chytit. Učitelka však stále utíká. A co víc, přejde do útoku proti policistům.

3.02 Two Daughters / Vražedná série 2
Policisté jsou v nelehké situaci, musí zachránit Megan, kterou unesla učitelka Crystal. Nakonec právě výpočty, kterými se Charlie zabývá, eliminují místo, kde je Megan držena. Policistům se ji sice podaří zachránit, Crystal však dál uniká. Teprve, když zraněná Megan upozorní, že Crystal hledá svou dceru, které se kvůli dvěma darebákům z její minulosti musela vzdát, dává vše smysl. Policisté už musí jen zjistit, kam násilnice míří.

3.03 Provenance / Původ
V místním muzeu lupič ukradne velmi významné dílo jednoho z prvních impresionistů, zapůjčené soukromým majitelem. Policisté však zjistí, že obraz má temnou minulost - kdysi byl ukraden nacisty původnímu židovskému majiteli a jeho pozůstalá o něj vedla soudní spor. Bohužel pro nedostatek důkazů neuspěla. Charlie, který je svým bratrem do pátrání zapojen, svými výpočty přivede policii na stopu profesionálního lupiče, který byl neznámo kým na loupež najat. Muž je však ve svém hotelovém pokoji nalezen mrtev.

3.04 The Mole / Špion
Před noční diskotékou někdo přejel čínskou dívku a ujel. Jelikož dívka pracovala jako tlumočnice na čínském konzulátu, je na její případ nasazena FBI. Policisté zjistí, že smrt dívky nebyla pouhou náhodou. Získávala totiž informace z tajné služby a ty způsobily smrt dvou utajovaných svědků. K nemilému překvapení detektiva Davida Sinclaira vedou stopy k jeho bývalému druhovi a kamarádovi z armády.

3.05 Traffic / Doprava
Na dálnici kolem LA začne docházet k vážným útokům na jedoucí auta. Neznámý pachatel po nich hází těžké předměty. Několik lidí je zabito, další zranění. Provedení každého útoku se však liší, takže FBI nejprve neví, zda se jedná o stejného pachatele. S Charlieho pomocí zjistí, že ano. Charlie se navíc zaměří na únikové cesty z místa činu a pokouší se najít trasy, kudy pachatel prchal. Je stále jasnější, že pachatelem je nejspíš někdejší oběť dopravní nehody, která se takovým způsobem mstí. Zjistit o jakou nehodu šlo je však mimořádně obtížné.

3.06 Longshot / Outsider
Na dostihovém závodišti je zavražděn sázkař Danny Roberts. Ukazuje se, že v poslední době velice často vyhrával na dostizích. Podle všeho přišel na způsob, jak maximalizovat možnost výhry. FBI ovšem současně zjišťuje, že s výsledky dostihů kdosi manipuloval. Stopy vedou k šéfovi místního gangu Ivanu Tabakianovi

3.07 Blackout / Výpadek proudu
Tři noci po sobě dochází k útokům na různé rozvodny elektrického proudu, při dvou z nich se najdou mrtví. FBI se dlouho nedaří najít souvislost. Charlie s pomocí své matematiky vytyčí oblast, kterou následné výpadky proudu zasáhly a nakonec i ohrožené místo. Je jím Federální věznice, nechystá se však osvobození vězně, ale jeho zabití.

3.08 Hardball / Baseball
Hráč baseballu Vick Johnston zemře na smrtelnou dávku steroidu Thoracyclenu. Výhrůžné e-maily v jeho počítači dokazují, že někdo věděl, že bere drogy. Mohl by to být Oswald Kittner, úspěšný baseballový sázkař s mimořádným matematickým nadáním, který vymyslel systém odhalující braní Thoracyclenu. Stopy však vedou i k výrobcům drogy a k jejím distributorům - prodejcům, trenérům, sportovním lékařům.

3.09 Waste Not / Ochrana přírody
Na dětském hřišti se propadne země. V závrtu přijde o život starší paní a několik dětí dostane vyrážku. FBI přijde na to, že pod zemí je uložen nebezpečný odpad. Stopy vedou k místní stavební firmě, která dostává za úplatu zakázky od předsedkyně místní školské rady.

3.10 Brutus / Projekt Brutus
Senátoru Tallmanovi hrozí při jeho vystoupení smrt. Na akci se objeví FBI a Megan s Charliem využívají počítačový program, aby analyzovali pohyb lidí a určili anomálie. Tím odhalí podezřelého, ten však ještě vytáhne zbraň a zastřelí senátora a následně i sebe...

3.11 Killer Chat / Vražedný chat
FBI najde v prázdném domě určeném na prodej ubitého muže, je to už třetí oběť v tomto objektu. Všechny měly něco společného s násilím na nezletilých, ale vrah, který s nimi komunikoval přes internet, velmi úspěšně zakrýval stopy a nedělal chyby, dokonce si dokázal vypůjčit totožnost jiného uživatele. Podezření se obrátí proti rodinám, jejichž děti se staly oběťmi útoku pedofila.

3.12 Nine Wives / Devět manželek
Nezletilou Josephine unese hlava sekty Svatých Apoštolů, kteří žijí v mnohoženství. Charlie s Amitou právě jedou na konferenci, ale přeruší cestu, aby pomohli najít místo, kde se Prorok Stone skrývá mezi svými stoupenci. Postupně jsou odhalovány strašné poměry, které sektě vládnou i důvod, proč Prorok unesl Josephine.

3.13 Finders Keepers / Honba za pokladem
Zmizí drahocenná závodní jachta i s kapitánem Sarasinem a najde se Morisův záchranný člun bez posádky. V síti je pak objeveno tělo Morisova potápěče s kulkou v těle. Během pátrání pomáhá Charlie svými matematickými metodami stanovit místo možného potopení jachty i pravděpodobnou trasu záchranného člunu. Charlie počítal se setrvačností, s podvodními proudy, ne však s pašováním.

3.14 Take Out / Vybít si vztek
Skupina mexických teroristů přepadá restaurace a kradené kreditky použije na zaplacení ve fiktivním internetovém obchodě. Peníze pak jdou na účet v bance v Nauru. Charliemu se podaří vypočítat, kde zasáhnou znovu, ale čáru přes rozpočet udělá zjištění, že jde o dva paralelně pracující týmy, takže nemají vždy shodný postup. Hlavním cílem teroristů je ale nalezení tří dětí, které jako jediné přežily vyvraždění své vesnice a viděly tváře vrahů.

3.15 End of Watch / Konec hlídky
Je nalezeno tělo policisty Everetta, který se ztratil před sedmnácti lety. Jeho nadřízený poručík Walker doufá, že konečně usvědčí vraha. Je přesvědčen, že jím je Calvin Bradley, starší bratr drogového dealera, kterého Everett krátce předtím zastřelil. Don o tom není přesvědčený a ve hře je i Everettova sebevražda. Pak je nalezen mrtvý bývalý práskač a člen konkurenčního gangu, navíc Bradley konečně promluví a podezření se obrací proti samotné policii.

3.16 Contenders / Soupeři
Poté, co při zápasu zemře jeden boxer, podezření padá jeho protivníka Bena, jednoho z Davidových přátel z dětství. Není to navíc poprvé, co s Benem v ringu zemřel jeho soupeř. Před šesti měsíci to byl Octavio Lopez. David si jde s Benem promluvit, ten vše popírá, ale David propadá skepsi, obzvláště, když se dozví, že mezi Benem a obětí došlo téhož dne k neshodám. Laboratorní testy potvrdí, že oba boxeři zemřeli po požití látky způsobující zástavu srdce. Prohlídka lahví s tekutinami v tělocvičně však dopadla negativně. Poté, co se jako pozitivní prokáže Benova skříňka a taška, je na Bena vydán zatykač. Ben však utíká. Na základě Charlieho výpočtů se ho podaří opět nalézt. David nechá ještě porovnat vzorky Benovy DNA s DNA na tašce a test vyjde negativní. Dokazuje, že Benovi někdo tašku podstrčil. Vyšetřování se rozbíhá od začátku.

3.17 One Hour / Jedna hodina
Během rozvážky novin je unesen jedenáctiletý Jose Santiago i přesto, že ho hlídali dva bodyguardi. Jde totiž o syna velmi vlivného Che Loba, zakladatele a předsedy významné hudební firmy. Únosce požaduje přes tři milióny dolarů. Když se ozve znovu, vyšetřovatelé vystopují hovor do veřejné knihovny, ale volající již zmizel. Vyděrač pak posílá Che Loba s výkupným z místa na místo, od jedné telefonní budky k druhé. Ukazuje se, že vymyslel jakýsi labyrint, ale Charliemu se naštěstí podaří včas určit jeho konec.

3.18 Democracy / Demokracie
Charlieho vyhledá jeho přítelkyně Rachel s tím, že bojí o život. Předá mu seznam lidí, se kterými v poslední době pracovala a z nichž jsou již tři mrtví. A mrtvá je záhy i Rachel, zemřela na zadušení. Když se FBI pokouší nalézt dalšího ze seznamu, dr. Reynoldse, dozvídá se, že právě zemřel při autonehodě. Ukazuje se, že všech pět obětí mělo co do činění s nedávným volbám starosty v šestém obvodu, jež vyhrál Jason Brasher. A za ním stál J. Everett Tuttle, miliardář a manažer investičního fondu obviněného ze zpronevěry, pro kterého přímo tři z oněch pěti mrtvých pracovali.

3.19 Pandora's Box / Pandořina skříňka
V horách spadne letadlo společnosti Eronomics s pěti lidmi na palubě. Na místě neštěstí je navíc nalezen zavražděný lesník Phil Hadwin, jenž byl zřejmě na místě nehody první. Zdá se, že letadlo narazilo do hory, k nárazu ale mělo dojít ve výšce šest tisíc stop, zatímco výškoměr ukazoval přes deset tisíc. Charlie se pokouší vypočítat předpokládanou oblast dopadu trosek. Jeho výpočty se ale poněkud liší od skutečnosti, protože letadlo bylo fakticky těžší, než bylo nahlášeno. Zjevně převáželo cosi, na co v místě dopadu čekal onen vrah. Ředitel Eronomics Aaron Helm přizná, že letadlo převáželo prototyp nového druhu raketového pohonu.

3.20 Burn Rate / Míra spalování
Reportér John Walton se stane obětí dopisové bomby. Ukáže se, že Waltonovi hrozil žalobou profesor fyziky Emmett Glaser kvůli článku o sérii dopisových bomb, určených biotechnologickým laboratořím, jež způsobily smrt čtyři lidí. Za tento čin ale byl již na doživotí odsouzen Glaserův student Jason Aronow. Brzy je FBI povolána k dalšímu bombovému výbuchu, tentokrát je obětí Leonard Tobin pracující pro ministerstvo obrany ve stejnou dobu jako Glaser. Další dopisovou bombu, adresovanou tentokrát soudci z bývalého případu, se FBI podaří zachytit. Charlie přesvědčuje Dona, že je zcela nepravděpodobné, jak všechny důkazy ukazují na Glasera. Pokusí se tedy na vše podívat z jiného úhlu a po rozhovoru s Glaserem se zdá, že vrahem je kdosi, kdo zabíjí lidi zodpovědné za to, že Glaser unikl spredlnosti.

3.21 The Art of Reckoning / Zúčtování
Don přichází do cely smrti za nájemným vrahem Ponym Funesem, který se pár dní před popravou rozhodl promluvit o řadě nevyřešených vražd. Chce prozradit úkryt pěti těl svých obětí výměnou za návštěvu dcery, kterou ještě nikdy neviděl. Na důkaz, že mluví pravdu, prozradí, kde vyšetřovatelé najdou tělo vůdce čínského gangu, a slibuje, že jedna z obětí bude vyšetřovatele obzvláště zajímat. Tím je zmizelý syn kongresmana Amata. Tehdy se čerstvého kongresmana pokusila koupit mafie, on ji odmítl a následně mu byl unesen pětiletý syn. Vražda se nikdy neprokázala a chlapcovo tělo se nenašlo.

3.22 Under Pressure / Pod tlakem
Je nalezen notebook s informacemi o chystaném teroristickém útoku v L.A., a tak FBI zadrží a vyslýchá jednoho z teroristů. Muž jim však nechce nic prozradit. Navíc se dá předvídat, že pouze plní jeden z úkolů. Jistým vodítkem by mohl být teroristův přítel Ali al Dossari, který s ním sloužil v armádě a přesvědčil ho, aby konvertoval k islámu. Z policie přichází zpráva, že ze skladu byla ukradena chemikálie, která tvoří hlavní složku smrtelně jedovatého sarinu. A podle všeho teroristé mají vše ostatní na jeho výrobu. Charlie se pokouší přijít na to, jaký cíl je nejpravděpodobnější. Spolu s Alanem postupně dojdou k závěru, že terčem napadení má být zásobárna vody, kde vychází pravděpodobnost útoku 4x vyšší než u jakéhokoliv jiného cíle.

3.23 Money for Nothing / Snadný výdělek
Lupiči unesli kamion se zásilkou zdravotnického materiálu na pomoc Africe. Převážel rovněž peníze - dva milióny dolarů na léky proti HIV a malárii a 50 miliónů v sejfu na mikropůjčky k oživení zambijské ekonomiky. Navíc byli uneseni dva lidé doprovázející zásilku - dobrovolný doktor Daniel Matthews a Gwen Owenová, která prodala vlastní architektonickou firmu, aby zasvětila svůj život pomoci africkým dětem. Pouze jeden z nich uměl otevřit sejf. Vzhledem k prokázaným znalostem lupičů se vyšetřovatelé domnívají, že jde o práci zevnitř. Jedním z podezřelých se stává i inspektor ochranky Garrity. Charlie má za úkol vytipovat únikové cesty.

3.24 The Janus List / Janusův seznam
Neznámý muž umístil na frekventovaný most bomby ovládané mobilem a dožaduje se přítomnosti Charlieho, jinak prý most vyhodí do povětří. Zadává mu pak vědomostní otázky s tím, že když Charlie odpoví správně, zahodí mobil, když se zmýlí, odpálí bombu. Oba si spočtou, že stačí šest špatných odpovědí, než se most zřítí. FBI však útočníka zneškodní. Podle otisků prstů se ho podaří identifikovat. Jmenuje se Ashby a pracoval pro britskou výzvědnou službu jako šifrant a když se nedokázal přizpůsobit nové technologii, byl pověřen analýzou údajů. Před agenty zmiňoval Janusův seznam, což by měl být kompletní seznam dvojitých agentů a zrádců, ale nikdo si není jistý, zda takový seznam vůbec existuje. Muž však na nemocničním lůžku dokáže Charliemu předat zašifrovaný vzkaz, podle kterého ho trávil Janus.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Káťa Káťa | 19. července 2009 v 17:49 | Reagovat

Ahoj, chtěla bych se tě zeptat - ty jsi viděla epizodu Špión (The mole)? Pokud ano, mohla bys mi, prosím, podrobněji popsat, o čem byla? Byla bych ti moc vděčná, zrovna tuhle epizodu jsem nestihla...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama