Duben 2009

Alan

28. dubna 2009 v 14:46 | Cinka |  Judd Hirsch
Našla jsem pár foteček Alana Eppese. Kluci maj fajnovýho taťuldu a je to i sympaťák. ;-)

Alan Eppes

25. dubna 2009 v 16:32 | Cinka |  Judd Hirsch
Alan Eppes je laskavý a milý otec Charlieho a Dona a obzvlášť ochraňuje mladšího syna, Charlieho. Je vdovec a také městský plánovač, inženýr v důchodu. Pořád se zapojuje do osobních životů obou synů. Je pyšný, když vidí, jak soutěživí synové spolupracují. Alan má obavy, jestli budou jeho synové schopni se usadit a mít rodinu, a to zejména s ohledem na jejich problémy s udržením vztahů se ženami na delší období. Nedávno měl první schůzku od smrti své ženy s milou dodavatelkou potravin. Také se chtěl ještě jednou vrátit do práce.

Aya

25. dubna 2009 v 16:29 | Cinka |  Aya Sumika
Našla jsem fotečku Liz Warner, agentky, která se poprvé objeví ve třetí řadě.

Wally

25. dubna 2009 v 15:07 | Cinka |  wallpapery
Trochu jsem křečkovala na netu a tohle jsem nashromáždila. :-) Jsou to báječný wally a hned na tom prvním to Donovi a Robin moc sluší. ;-)

Pátá série

25. dubna 2009 v 14:46 | Cinka |  Epizody
5.01 High exposure / Vysoké riziko

5.02 Decoy effect / Návnada
FBI získává zprávu o zavraždění 33leté Alice DeMaire. Útočník ji zabil dvěma výstřely zezadu a svědkové dávají dohromady i popis vraha a jeho vozu. Podle všeho se jedná o další případ tzv. expresních únosů, k nimž došlo v uplynulých sedmi týdnech již 5x. Pachatelé si vybírají své oběti mezi pracujícími ženami se středním příjmem a vydírají jejich blízké. Když je účet vyčerpán, ženy pustí domů. Toto je první případ, který skončil vraždou. Díky záznamu z kamer se poměrně brzy podaří identifikovat útočníka, nicméně ten je vzápětí nalezen rovněž mrtvý. Do akce se dobrovolně zapojuje vyšetřovatelka Nikki, jako návnada. Plán vyjde a Nikki se ocitá v rukou dv nebezpečných ozbrojených mužů. Aby se dostala až k  tajemnému organizátorovi v pozadí, ale příliš riskuje...

5.03 Blowback / Nový život
V jedné kavárně někdo zastřelí osmi lidí. Ukazuje se, že jeden ze zabitých, Jerry Lowe, spolupracoval s místní policií. V kavárně se zastavoval několikrát do týdne při cestě domů. Když se o jeho vraždě dozvěděl Kurt Young, šéf filmových studií, FBI oznámil, že ho dotyčný poslední dva roky vydíral. Charlie se soustředí na určení místa, kde kdo v moment vraždění seděl a upozorňuje na fakt, že další mrtvý Benito Alvarez do zasedacího pořádku právě nezapadá. Ukazuje se, že právě Alvarez byl onen střelec, otázkou zůstává, kdo zabil jeho a kam zmizela jeho zbraň?

5.04 Jack of all trades / Všeuměl
FBI je přivolána ke kolizi nákladního a osobního vlaku. Protože vlak převážel nebezpečný odpad, existuje podezření, že by se mohlo jednat i o teroristický čin. Ke všemu jsou v jednom z vozů pod cisternou s unikajícím odpadem uvězněni ještě živí lidé. Poslední, kdo byl vytažen zpod trosek, byla manželka zabitého strojvůdce osobního vlaku Estella. Ve vlaku však zůstal ještě její malý synek William společně s průvodčím Knightem a několika dalšími lidmi. Jeden ze strojvůdců nákladního vlaku, který na naléhání svého kolegy před kolizí vyskočil, tvrdí, že vše ve vlaku začalo všechno selhávat a nešlo ho zastavit.

5.05 Scan man / Scan man
FBI je na stopě zlodějům, kteří vykrádají dodávky přepravní firmy Union Parcel. Po přestřelce, při které je zabit jeden z agentů FBI, zavede pátrání vyšetřovatele do firmy samotné, ve které, jak se domnívají, musí být osoba, jež má přehled o všech zásilkách a tak může informovat své případné komplice o jejich obsahu a hodnotě. Zdánlivě jednoduchý případ se zkomplikuje ve chvíli, kdy se vyšetřovatelé dozvědí, že jejich hlavním podezřelým je člověk s autistickým chováním, ale přesto geniálním myšlením a takřka perfektní pamětí na čísla. Je důležité vyšetřit, zda je takový člověk opravdu schopný sám zorganizovat zločin nebo zda jeho schopností nezneužívěkdo jiný.

5.06 Magic show / Magická show
Policista Don se zabývá vyšetřováním případu zmizelé kouzelnice Talmy. Ta zmizela přímo uprostřed vystoupení a místo jejího těla je na místě nalezena krev. Do případu se vkládají také Charlie a Larry, kteří musí zjistit, zda je krev pravá, nebo jde jen o pouhý kouzelnický trik. Mezitím je Talma nalezena mrtvá a FBI teď musí zjistit, zda šlo o pouhou nehodu, nebo zda byla zavražděna.

5.07 Charlie don't surf / Charlie neumí surfovat
Donův kamarád z dětství a výborný surfař Nathan je nalezen mrtvý v moři. Jeho otec ovšem nevěří, že jeho syn zemřel nešťastnou náhodou, neboť to byl jeden z nejlepších surfařů a také jeden z nejzodpovědnějších lidí, který nikdy zbytečně neriskoval. Vyšetřování prokáže, že za Nathanovou smrtí stojí někdo, kdo si dal dost práce s tím, aby všechno zinscenoval jako nehodu. Jak se Don a jeho parta FBI dostávají hlouběji do Nathanovy minulosti, odkrývají podrobnosti o pěstování a distribuci marihuany na odlehlých ostrovech blízko Los Angeles, kde shodou okolností Nathan žil...

5.08 Thirty-six hours / 36 hodin
Děj epizody se odehrává v jižní Kalifornii, kde dojde ke srážce nákladního vlaku vezoucího nebezpečný odpad s osobním vlakem plného nevinných lidí. Od této chvíle nastává pro Donův tým boj s časem, protože z jednoho cisternového vagonu uniká nebezpečný plyn a ohrožuje tak životy lidí uvězněných uvnitř osobního vlaku. Na druhé straně musí přijít na záhadu, proč vlastně k vykolejení vlaku došlo a zda je za touto záhadou schována mechanická závada nebo pochybení člověka.

5.09 Conspiracy Theory / Konspirační teorie
Při setkání představitelů nadnárodní organizace, zabývající se pomocí lidem a Zemi samotné po celém světě, dojde k sérii výbuchů, při nichž jsou zabiti dva záchranáři. Po ohledání místa činu je nalezena kamera a zbytky náloží, které tam útočník nastražil. Dle názoru odborníků byly nálože amatérskou záležitostí, proto se Donův tým vydá po stopě zakladatele nejznámějších webových stránek, které tuto společnost veřejně a striktně odsuzují a obecně se zaměřují na odhalování zločinů, které údajně páchá americká vláda a její podřízené složky na americkém lidu.

5.10 Frienemies
Charlie je tentokrát nucen obrátit se na svého úhlavního soupeře ze studií - profesora Marshalla Penfielda. Potřebuje pomoc při odhalení dvou utajených skupin. Jedna páchá zločiny, druhá naopak, jako by policii pomáhala, ale ryze na vlastní pěst. Povede se Charliemu spolupracovat s Penfieldem a společně s FBI dopadnout zločineckou skupinu a zároveň zjistit důvod zájmu druhé skupiny, která si říká Vanguard?

5.11 Arrow of time
Don se zabývá únikem trojice zločinců. Zajímá ho zejména mladý zločinec Buck Winters. Ten byl odsouzen k 250 letům vězení a teď je odhodlán se pomstít Donovi, který při policejní akci před několika lety zastřelil Buckovu partnerku. Donův bratr Charlie kromě tohoto případu řeší rovněž těžkou otázku, jestli do nově tvořícího výzkumného týmu začlenit i svého otce Alana.

5.12 Jacked
Agent Don Eppes musí vyřešit únos výletního autobusu, který je plný rukojmích. Únosci požadují osmnáct miliónů dolarů za životy osmnácti cestujících. Podaří se jim tento obchod? Agent Eppes musí vyjednávat a Charlieho úkolem je přijít na to, proč jim únosci stále unikají. Zachrání agent Eppes nevinné oběti?

5.13 Trouble in Chinatown
Při přestřelce v restauraci v Čínské čtvrti přijde o život majitel podniku společně s útočníkem, který ho obvinil z krádeže svých žen. Shodou okolností se svědky tohoto incidentu stávají Colby s Davidem. Záhy vyjde najevo, že se poblíž restaurace rovněž ztratila agentka imigračního úřadu...

5.14 Sneakerhead
Tým hledá pár tenisek limitované edice, které byly odcizeny zahraničnímu velvyslanci. Nejedná se o malichernost, protože se nakonec nevyšetřuje jen ztráta bot, ale i vražda.

5.15 Guilt trip
Agent Don šetří smrt Eriky Danielsové, která byla zastřelena v hotelu Crown Prince, když jela ve výtahu se svým přítelem Damienem Leikem, kterého FBI podezřívá z přepravy nelegálních zbraní do Somálska, Iráku a Afganistánu. Šlo o pouhou nehodu, nebo o vraždu? K rozčarování všech shledala porota Leika nevinným. otázkou je, zda není zmanipulovaná. Vyřešit případ pomůže Donovi jeho bratr Charlie prostřednictvím své matematické analýzy.

5.16 Cover me
Charliemu se podařilo identifikovat nebezpečnou drogu havajský led. Protože je jí zatím pouze omezená zásoba a funguje jen několik podezřelých dealerů, bylo by dobré zastavit její distribuci dříve, než se rozšíří a její cena stoupne. Od začátku je zřejmé, že by bylo třeba do tohoto projektu zapojit někoho tajně a Liz přichází s tím, že její známý Cam, který pracuje v utajení v drogovém podsvětí již tři roky, by jim mohl pomoci navázat kontakt s dealery. Akce se úspěšně rozjíždí...

5.17 First law
Doktor Daniel Robertson, jenž poslední čtyři roky pracoval na přísně utajovaném vojenském projektu umělé inteligence, je nalezen mrtvý. Přivolaná Jane Karellenová z ministerstva obrany je přesvědčena, že Robertsona zabil jeho vlastní počítač. Robertsonova smrt je skutečně záhada. Ačkoliv byl zdravý, zastavilo se mu srdce, když byl sám v uzamčené místnosti. Charlie nevylučuje možnost, že opravdu zabíjel superpočítač Baley, jenž má podobu ženy, zatímco Colby mu oponuje, že spíše někdo přišel na to, jak proměnit počítač ve zbraň.

518 12:01 AM


5.19 Animal rites
5.20 Fifth man
5.21 Disturbed
5.22 Greatest Hits
5.23 Angel and Devils

Matematik vs. agent

23. dubna 2009 v 14:18 | Cinka |  Fotečky bratrů
Tohle je povedená fotka bratrů. :-))

David Sinclair

23. dubna 2009 v 14:14 | Cinka |  Alimi Ballard
Všimla jsem si, že je tu značná absence fotek Davida. Tak to krapet napravuji. ;-)

Don Eppes

19. dubna 2009 v 18:25 | Cinka |  Rob Morrow
Don Eppes pracuje jako speciální agent FBI, který se svým týmem vyšetřuje násilnou trestnou činnost v Los Angeles a okolí. Donovi při vyšetřování pomáhá jeho o pět let mladší bratr Charlie, profesor na univerzitě CalSci, který k vyřešení případů využívá svých geniálních matematických znalostí. Don kvůli své práci, která je pro něj spíše posláním, staví svůj osobní život na druhou kolej. Důležitější než jeho práce je pro něj rodina. I když nerozumí způsobu, jakým Charlie nahlíží na okolní svět, je rád, že ho má.

Rodinná pohoda

18. dubna 2009 v 18:10 | Cinka |  Fotečky skupinek
Bezvadná rodinná idylka. Takhle to vypadá, když je po práci, případ vyřešen a složité příklady vypočítány. ;-)

Amita

18. dubna 2009 v 18:07 | Cinka |  Navi Rawat
Tady to Navi hrozně moc sluší. Naprosto Charlieho chápu, že ztratil hlavu. :-)

Larry

18. dubna 2009 v 18:05 | Cinka |  Peter MacNicol
Když se člověk snaží, dají se najít hezké fotečky Larryho. Stejně je to správně střelenej chlapík. :-))

NUMB3RS: Don Eppes and Robin Brooks MV

18. dubna 2009 v 17:59 | Cinka |  Videjka
Parádní videjko s Donem a Robin. Tady jim to společně moc sluší. Podle mého je Robin Donova nejhezčí přítelkyně. A že jich měl. ;-)

O seriálu

17. dubna 2009 v 9:48 | Cinka |  Zprávičky
Zvláštní agent Don Eppes a jeho tým z losangeleské pobočky FBI vyšetřují s obrovským nasazením široké spektrum závažných kriminálních případů. Don osloví svého bratra, matematického génia Charlieho, aby pomohl FBI vyřešit matematickými postupy ty nejkomplikovanější kauzy.

Zatímco Don se celý rok věnuje faktům a důkazům, Charlie je profesor matematiky na Jihokalifornské technické univerzitě a pohybuje se v imaginárním světě matematických problémů a rovnic. Oba profesně i povahově naprosto odlišní bratři spojí své síly a díky tomu odhalí nejednoho zločince. Pomáhají jim při tom Donova parťačka Terry Lake a nováček David Sinclair. Společnou práci obou bratrů s potěšením sleduje jejich otec Alan Eppes, ale obává se, že jejich soutěživé povahy povedou k potížím. A pak je tu ještě další geniální vědec, fyzik dr. Larry Fleinhardt, Charlieho přítel a kolega. Práci u FBI mu přeje, poslouží i radou, ale stále ho nabádá, aby se soustředil víc na univerzitní práci.

Seriál Vražedná čísla, v němž spojení policejní práce a matematických postupů umožňuje neočekávaná odhalení a odpovědi na ty nejkomplikovanější otázky týkající se kriminálních činů, pochází z produkce bratrů Ridleye a Tonyho Scottových.

Don a Robin

17. dubna 2009 v 8:00 | Cinka |  Fotky párů
Malinká, zato nádherná fotečka Dona a Robin. Robin se objeví ve druhé sérii.

Bratři

17. dubna 2009 v 7:57 | Cinka |  Fotečky bratrů
Povedená fotečka bratrů Eppes. :-))

Diane

17. dubna 2009 v 7:54 | Cinka |  Diane Farr
Moc pěkná fotečky Diane / Megan. Ta červená jí sluší.

Bannery

17. dubna 2009 v 7:51 | Cinka |  Rob Morrow
Našla jsem krásné bannery Roba. A že stojí za to. :-)

Wallpaper

16. dubna 2009 v 14:15 | Cinka |  wallpapery
A ještě jsem objevila jeden nádhernej wall s Donem. Byl by hřích, nedat ho sem. :-)

Wall

16. dubna 2009 v 14:12 wallpapery
Tenhle hezkej wall mám od Peťulky. Péťo, díky, je super. :-))

Bráškové

16. dubna 2009 v 14:09 | Cinka |  Fotečky bratrů
Tohle je moc pěkná fotečka bratrů Charlieho a Dona. :-)