Tajemství- část 11.

16. prosince 2010 v 15:45 | Ája |  Povídky
4auky, tak, poslední díl Tajemství je tu.. snad se vám povídka líbila?! Vzpomínám si jak jsem začínala :D ale mě se docela líbí. Pokračování už bude více realistické, doufám že se bude taky líbit. Pište mi do komentářů, jak se vám celá povídka líbila, co se nelíbilo apod. díky :)

Tajemství- část 11.

Všichni se na sebe podívají, nemají tušení, co stojí na tom osudném listě papíru. "Zajímalo by mě, co tam píšou." Povídá David. "To nás všechny." Odvětí Megan.


"Jsi naštvaný?" Ptá se mě Lucy. "Ne. Alespoň myslím." Nadzvedne obočí. Němá otázka. "Tušil jsem to." Nevím, odkdy přesně. Ale tušil. "Proč jsi nic neřekl?" Dobrá otázka. "Proč máš tu schopnost, ptát se na správné otázky, ve správnou dobu, ale s nejasnou odpovědí?" Zase se usměje. "Nevím proč, prostě to umím." Musím se taky usmát. "Nepůjdeme už konečně někam jinam?" Zeptá se mě. "Ale jistě." Otevřu dveře. Vidím, jak bere papír a mačká ho do kuličky. "Chceme, aby to někdo věděl?" Ptá se. Jdeme klidně vedle sebe. Ruce se nám o sebe mírně otírají. "To záleží na tobě. Jestli chceš zůstat u Cherbyových, nebo ne." Doufám v jednu odpověď. Vím, že pokud ji vysloví, bude to těžké. "Nechci. Ale co ty?" Podívá se na mě. Dobrá otázka, zase. "Podpořím tě v tom, co si vybereš." "Ty víš, co si vyberu. Ale jak to chceš vysvětlit ostatním? Já ten příběh znám, mamka mi ho řekla. Ale oni nic netuší. A jsou určitě zvědaví." Nevím, co mám dělat. "Rozhodni se sama. Nemusíš jim říkat všechno. Stačí jen část." Sám nevím, co bych v takové chvíli udělal. "Nesnáším polopravdy." Fajn, bude to tedy komplikovanější. Už vidím, jak nám jdou naproti. "Co jim chceš tedy říct?" Podívám se na ni. Z profilu vypadá úplně stejně, jako kdysi její matka. Vzhlédne. "Nech se překvapit." Dobře, myslím, že pokud si věří, bude to v pohodě. Doufám. "Done, co tam bylo?" Hned se všichni ptají. "Ať vám to poví Lucy." Pokynu rukou směrem k ní. "No, ehm. Nechcete počkat na jindy?"
Slyším to. Musím se smát. Dobíhá mě. "Tos to musel shodit na mě?!" Oplácím jí šibalský úsměv. "Proč jsi jim to teda neřekla?" Dobírám si ji. "Myslím, že vím, po kom mám tak otravnou schopnost na otázky!" jdeme do konferenční místnosti. Portrét podezřelého už máme. Policie ho dokonce našla. Teď už to bude rychlé. Konečně to bude za námi.
                                                                                                                            
"Sedněte si." Poručí mu Colby. "Všechno víme, to jak jste je zabil. Lucy nám to pověděla, ale nechápu proč?" "To vám neřekla co?!" "Ne." "Ona to neví. Šli po ní, protože chtěli ublížit jejímu otci. Zabil jsem je, abych ji ochránil." "Přiznáváte se tedy?" "Ano." Colby si oddechne. "Za chvíli vám přinesu kopii výpovědi, kde se ke všemu přiznáváte, podepíšete každou stranu. Radím vám, abyste si to ale přečetl." Vyjde z místnosti.

"Nechcete už nám konečně říct, co jste se dozvěděli?" Ptá se už po několikáté Colby. Po tom, co jsem představil Lucy celý náš tým a nikdo z nich se nedočkal vysvětlení, jsou prostě zvědaví. Colby je takový už od přírody, řekl bych. Podívám se na Lucy, nevypadá, že by chtěla něco prozradit. Nadzvednu obočí, přesně tak jako ona. Jen se pousměje. "Tak jo, řeknu vám to." Postaví se. Pohlédne každému do obličeje. Musím říct, že opravdu umí vyvolat napětí. "Nebudu vám to vysvětlovat nijak zdlouhavě, ju?" Podívá se na mě. "Četli jste můj spis. Víte, jak se jmenuju." Řekla to jako větu, ale ten, kdo je alespoň trochu chápavý, ví, že to byla otázka. "Lucy Delinová, ne?" Ozve se David. "Ano, ano." Lucy pokývá hlavou. Kouká do země. Najednou ale zvedne hlavu, podívá se do nebe a pomalu sklouzne pohledem na nás všechny. "Ano, Lucy, ale to není celé mé jméno. Ode dneška, se jmenuju Lucynda Emillieta Delinová Eppesová."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Michaela Michaela | 16. prosince 2010 v 17:25 | Reagovat

Já to věděla! :D . Moc hezky jsi to zakončila.Teď jsem ještě zvědavá na pokračování Noční můry. Ale tohle bylo fakt hezký.

2 Hšelíík Hšelíík | 19. prosince 2010 v 19:29 | Reagovat

Don ji adoptoval ?

3 Ája Ája | 19. prosince 2010 v 20:39 | Reagovat

[2]:Pokud jsi epochopila, jako Miška, tak Lucy je Donova dcera. Biologická

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama