Minulost-část 3.

7. května 2013 v 8:00 | Ája |  Povídky od vás
Minulost - 3. část

"Charlie, co je na tom papíře?" naléhala na něj Liz. Charlie se nervózně díval na ní, na Colbyho i na svého otce.
"Nemůžu, Liz," zavrtěl provinile hlavou.
"CHARLIE, DONA UNESLI!" křikl na něj naštvaně jeho otec, "Musíš jim říct všechno, co víš!"
"Nemůžu, tati, promiň." Nejraději by utekl z pokoje. Bojoval s touhou jim vše říct, ale nemohl se přemoc.
"Charlie," Liz vytáhla fotografie první oběti, "tohle ten člověk udělal prví oběti. Chceš, aby se to samé stalo Donovi?"
Charlie se podíval na fotografie, žaludek se mu svíral, dělalo s emu zle, "Ne, nechci, ale…"
"Jaký ale?" odsekl Alan, "řekni jim vše, co víš."
"Tati," začal Charlie opatrně, "je hodně věcí, co o Donovi nevíš. Co Don dělal, a vy jste to nevěděli, nebo ani nechtěli vědět."
"To je teď vedlejší!" Alan byl čím dál podrážděnější. Dona unesli, vše naznačuje, že je syn Don možná udělal něco, za co se mu někdo chce pomstít a Charlie odmítá říct cokoliv, co by jim pomohlo.
"Je to těžší, než si myslíš." Podíval se na něj, pak na Colbyho a Liz, "řeknu Vám vše, ale ne tady." Podíval se na svého otce, "nechci, abys byl u toho."

"Tak, o co jde?" začal Colby. Teď už seděli v Donově kanceláři. Výslechu se ujal Colby. Věděl, že Charlie před Alanem nic neřekne. Doufal, že pohled na Donovi věci rozváže Charliemu jazyk.
"Ten papír." Začal opatrně, "tu šifru jsem si udělal už na střední. Psal jsem v ní vše, co jsem nechtěl, aby někdo četl."
"Fajn, ale co to má co dělat s Donem." Dál ho Colby vyslýchal.
"Já, já, psal jsem si deník," koktal ze sebe, "kdo co udělal, kdo co neudělal, co jsem zažil a taky…" koktal stále. Těžko hledal slova proto, co chce říct, "a taky ty, které bych nejraději viděl mrtvé." Sklopil oči ke stolu, "jména těch, co mě na střední šikanovali."
"Kdo vše byl na seznamu?" Naléhal Colby. Začínal ztrácet trpělivost. Don byl nezvěstný, David stále v nemocnici. Liz a Megan se snažili v terénu zjistit co nejvíce informací.
"Docela hodně lidí," Charlie se na Colbyho stále nepodíval.
"Buď konkrétní, Charlie!" vyjel na ně, "Tvůj bratr je v nebezpečí a ty nás tady jen zdržuješ." Ujely mu nervy, "Ať se mezi tebou a Donem stalo cokoliv, je to dávno. Tak na to na chvíli zapomeň a snaž se nám pomoct!"
"Já se snažím," odsekl stejně podrážděně Charlie, "ale musíš pochopit, pro mě to taky není lehké. Nechci, aby se Donovi cokoliv stalo, ale taky mu nedokážu jen tak odpustit. Je to jakoby se všechno vrátilo. Jakoby to bylo včera."
"Charlie," snažil se už mírněji Colby. Věděl, že pro Charlieho to taky není moc jednoduché. "Prosím tě, řekni vše, co by nám mohlo pomoct."
"Dobře," Charlie polkl, "řeknu ti vše."

"Tak, co máme?" rekapitulovala Megan. Měla obrovský strach o Colbyho.
"Projíždíme DNA z místa činu. Technici porovnávají otisky. Stále se nám nepodařilo nic zjistit. Kresbu od Davida porovnáváme se systémem na rozpoznávání obličejů." Informoval jí jeden z přidělených agentů. Tento případ byl pro všechny prioritou číslo jedna.
"Jak pokročil Colby," Liz pohlédla směrem k Donově kanceláři, kde právě Colby vyslýchal Charlieho. "Doufám, že alespoň on něco má." Obě dvě pozorovali Charlieho a Colbyho do doby, než se Colby zvedl od stolu. Charlie se na něj podíval. Jeho pohled se na pár vteřin střetl s Meganiným, pak Charlie opět sklopil zrak.
"Co Charlie?" zeptala se Liz.
"Pověděl mi o šifře. Psal jí on. Neví, jak se k ní pachatel dostal." začal Colby.
"Co je na tom papíře?"
"Jména osob. Kterým se někdo chtěl pomstít. Některé jména Charlie znal. Jsou to jeho spolužáci ze střední. Jsou to ti, co ho šikanovali," Colby znovu pohlédl směrem k Charliemu, "na seznamu je i Donovo jméno. Podle Charlieho, je Don vedl."
"Tomu nevěřím," zakroutila ihned hlavou Liz, "ne Don. Charlie lže."
Ani Megan a Colby tomu nechtěli věřit. "Nemůžeme to ignorovat. Musíme projít všechny Charlieho a Donovy spolužáky. Prověřit vše, co se stalo na škole."
Liz ani Megan se do toho nechtělo. Nechtěli si ničit iluzi o jejich šéfovi. Všichni pokládali Dona za čestného člověka, který by nikdy nikomu neublížil. Nelíbila se jim představa, že jejich přítel mohl vést partu středoškoláků, které šikanovala ostatní.
"Jo," jako první se ujala slova Megan, "Nemůžeme to ignorovat. Ale je tu ještě jedna věc." Znovu pohlédla směrem k Charliemu, Liz i Colby pochopily co tím myslí. Momentálně byl Charlie jejich jediný a hlavní podezřelý. "Má alibi?"
"Ne." Odpověděl podrážděně Colby.


"Nic," informovala Amita. "Software na rozpoznávání obličejů nenašel žádnou shodu." Nejraději by šla za Charliem, obejmula ho, ale nemohla. Vzhledem k vyšetřování a tomu, že Charlie byl jediný podezřelý, nesměla s ním mít teď žádný kontakt.
"Nemohla bych…" začala opatrně směrem k Liz, "aspoň na chvilku."
"Promiň," zavrtěla Liz hlavou, "teď to opravdu nejde."
"Já vím," ukápla jí slza, "ale snad si opravdu nemyslíš," polkla, "snad nevěříš, že by Charlie, že by, že by, opravdu mohl…"
"Ne, nevěřím," ujišťovala jí Liz, "Ale je teď hlavní podezřelý. Je to jeho šifra, zná jména na seznamu, neví, jak by se k ní mohl kdokoliv jiný dostat. Vše ukazuje na něj."
"Jo, ale…"
"Máme shodu DNA!" vlítl do kanceláře David.
"Skvělé!" křikla Liz, pak se zarazila, "tebe už pustili z nemocnice?"
"Ehh," zakuckal se David, "jo, Jsem prý v nejlepším pořádku!" začervenal se.
"Opravdu?" zasmála se, "Myslím, že od doktora si to opravdu slízneš."
"To asi jo, ale podařilo se nám identifikovat mrtvého."
"Kdo to je?" zeptali se všichni najednou.
"Jmenuje se Frankie Cohlson. Několikrát zatčen pro opilství a veřejné pohoršování. Střední dokončil ve stejném roce jako Don a Charlie. Hlášený jako pohřešovaný. Cca před 8 týdny. Žil na ulici, proto to policie nejspíše odložila"
"Je na seznamu?" Megan popadla seznam jmen, který jim dal Charlie. "Jo, je."
"Musíme o něm zjistit vše, co se dá." Liz posadila Amitu zpět k počítači, "zkus najít vše, co se dá." Pak se podívala na Colbyho, "Ty znovu vyslechni Charlieho."

"Charlie," podal mu Colby hrnek s kávou.
"Našli jste Dona?" podíval se na něj s nadějí, ale Colby jen zavrtěl hlavou. "Je mi to líto," pohodil Charlie hlavou, "Nikdy jsem si nepřál Donovu smrt."
"Dal jsi ho na seznam." Řekl Colby až příliš tvrdě.
"Jo," přitakal Charlie, "ale byl jsem dítě. Bylo mi jen 13. Nemyslel jsem to tak. Prostě jsem ho jen, jen…"
"nenáviděl." Doplnil za něj Colby.
"Jo. Chápej," v Charlieho očích se zaleskly slzy, "To co mi Don a ostatní dělali, já… já nevěděl jsem, jak je zastavit. Mlátili mě, ponižovali, zavírali do díry. Ano, nenáviděl jsem ho. Ale, to bylo tehdy…"
"Znáš toho muže?" podal mu Colby fotografii. Při pohledu na ní se Charlie roztřásl. Přikývl. "Jo, je to Frankie Cohlson. On a Don byli přátelé. To je ten mrtvý?"
"Ano," přikývl Colby, "dal jsi ho na seznam?"
"Jo," Charlie se podíval na Colbyho, v jeho očích se mísil strach, hněv, zklamání i bolest. "Je tu jedna věc…." Netušil jak začít, "ale na škole. Byl tam jeden kluk, a on, on…" nedokončil větu.
"On, co?" naléhal Colby.
"Spáchal sebevraždu." Charliemu se po tvářích kutálely slzy.
"Ty myslíš, že Don a Frankie ho k ní dohnaly?" zeptal se přímo.
"Ne." Odpověděl stejně přímo Charlie, "Zabili ho."

Konec 3 části
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Michaela Michaela | 7. května 2013 v 19:52 | Reagovat

Můžu se jen zeptat, kolik dílů této povídky je? Abych věděla, kolik nervově vypjatých dní mě ještě čeká...
Ne, teď vážně...povídka se mi líbí od samého začátku. Jen si nemůžu pomoct, Dona stále vidím jako vzor agentům FBI ;)
Ale rozhodně si ráda přečtu i zbytek povídky :)

2 Evka Evka | 8. května 2013 v 10:21 | Reagovat

[1]:Má to, tuším, 7 kapitol. Tak počkej na konec, a uvidíš, co es ve skutečnosti stalo :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama